Porod

Osudný pátek třináctého

V pátek ráno manžel vstával hodně brzy ráno, už ve 4:45 a jel do Plzně. Já se také vzbudila a nějak jsem nemohla usnout. Asi v šest jsem vylezla z postele, že to nemá smysl, že si odskočím a natáhnu se na gauči u TV.

Jak to napsat… No, na toaletě to bylo divné, jen co jsem dosedla, se spustila voda a pak jsem začala čůrat. Říkala jsem si, to je divné, ale neřešila jsem to. Odešla jsem do obýváku a najednou jsem měla opět mokro v kalhotkách. Šla jsem zpět na toaletu, a když jsem viděla hlenovitou tekutinu s růžovými kapkami, došlo mi, co se stalo… PRASKLA MI VODA…. Zavolala jsem do porodnice, že mi praskla voda a že bych asi měla přijet. Tam mi potvrdili, že ano. Upozorňuji, že jsem ještě neměla kontrakce.

Zvedla jsem znovu telefon a volám manželovi. Zvedl to okamžitě. Plakala jsem, že mi praskla voda. On se smál a ptal se proč brečím a já odpovídala, že je daleko a že nechtěl, abych ten den rodila, protože musel něco moc důležitého vyřešit. Řekl, ať se uklidním, že za mnou přijede a jestli mne do porodnice odvezou rodiče. Těm jsem to ale ještě neřekla, musela jsem je nejdřív vzbudit.

Vzbudila jsem je, že v klidu vyrazíme. Dobalila jsem zbytek věcí, vyčistila si zuby a vyrazili jsme. S manželem jsme se sešli už na parkovišti. Tam mu naši předali tašku a jeli zase domu. JNa sál nás vzali okamžitě, bylo to v 7:30 ráno. Převléci a šup na monitor. Porodní asistentka říkala, no už tam jsou nějaké kontrakce. Ano, něco jsem cítila, ale nic šíleného.

Asi tak to v porodnici vypadalo …

Paní doktorka se přišla zeptat na antibiotika, kvůli mému pozitivnímu testu na streptokoka, zda s nimi souhlasím. Řekla jsem, že ano. A už mi kapaly. Prý za normální situace by čekali na rozběh porodu 24 hodin. Ale kvůli těm antibiotikům se nečeká. V devět mi přišli zavést tabletu na vyvolání. Porod se sice rozbíhal, ale pomalu. Bylo přesně 9:06 (otevřená jsem byla na cca 3cm) a řekli mi, že asi do 30minut začnu pomaloučku cítit kontrakce.

Takle jsme blbli … 🙂

Tak první přišla již v 9:20 a ta byla. 🙂 Sestřičky byly překvapené, že to jde tak rychle. V 9:30 jsem byla otevřená na 5-6cm. Dostala jsem klystýr, aby se to pohnulo, a u mě se to teda pohnulo – až mi bylo trapně. LPo cca 30-40minutách jsem byla otevřená na 8cm a zeptali se mě, zda budu chtít epidurál. Nutno podotknout, že jsem už měla pěkné kontrakce. Prý za hodinu už bude pozdě, ať se rozhodnu. Při další kontrakci přišli, že buď teď, nebo nikdy. Tak jsem řekla teď :-).

Musím říct, skvělé rozhodnutí. Hrozně se mi ulevilo. To bylo cca 11:00. Na a pak už to šlo jak na drátkách. Kontrakce jsem měla velmi rychle za sebou. JPorod šel opravdu rychle. Měla jsem sekundární vak blan, což zaučující se lékařka neznala. Musela jej propíchnout. Epidurál zabral tak dobře, že jsem skoro kontrakce necítila, což na konci bylo spíše špatně. Neboť při kontrakcích je potřeba tlačit hlavičku ven. Jenže když to necítíte, jak máte tlačit? Takže nám to trvalo trošku déle. Sestřičky a lékařky si vsázely na to, v kolik se malý narodí, když už je pátek 13. a je 13hodin…

Takže milí čtenáři, narodil jsem se 13. 4. 2018 ve 13:41, vážím 3430g a měřím 51cm, jmenuji se Kryštof. 🙂

Porod placenty přišel strašně rychle po Kryštůfkovi, cca 5-10minut. To byla také rychlovka a o tom jsem vlastně ani nevěděla. Euforie z malého, který tou dobou spočíval na mé hrudi, byla tak veliká, že jsem to nezpozorovala. Porodila jsem bez natržené hráze a bez stříhání. Mám sice pár stehů, ale jen kosmetických. Normálně mohu sedět a vše bez problémů.

Musím říct, že nebýt mého manžela, tak by porod asi tak hladký nebyl. Byl mi hroznou oporou, celou dobu mě držel za ruce a nechal si je mačkat, když bylo potřeba. Nosil mi vodu, doprovázel mě na toaletu a hlavně, dělal vtípky a tím mě rozptyloval. Byl naprosto skvělý! DĚKUJI TI, DAVIDE! :-*

Jsem strašně moc šťastná!

 

 

Máme za sebou několikaletou úspěšnou cestu v oblasti gastronomie a jejího fungování s propojením na personalistiku a mzdy. Proto Vás snadno a rychle naučíme, jak po všech stránkách, efektivně založit případně vést Váš podnik s týmem snů, který Vám pomůže při vytvoření příjemného gastronomického zážitku Vašich hostů. Náš příběh si přečtěte tady >>
Komentáře
  1. Irma napsal:

    Your blog has good looking.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.