Nová životní událost a začátek podnikání

Když máte velký sen, tak se na něj upínáte a snažíte se, aby se vám co nejdříve splnil. Jenže ono ne vždy to jde hned. Ba naopak, pokud něco moc chcete, tak to většinou nejde a nejde.

Naším velkým snem s manželem bylo miminko. Vdávala jsem se v srpnu 2016 a těhotná. Byla jsem nejšťastnější na světě. Jenže bohužel v září jsme zjistili, že se miminko nevyvíjí a přišli jsme o něj. Dlouho se nám potom nedařilo.

Museli jsme vyhledat odbornou pomoc. Již nejsme nejmladší, a tak se u nás nečekalo moc dlouho. Podstoupili jsme 2x inseminaci – zavedení spermatu přímo do dělohy. Bohužel to nám nepomohlo, a tak nám lékařka rovnou doporučila umělé oplodnění – IVF. Je to mnohem účinnější metoda. Neváhali jsme, peníze nám za to stály a my si moc přáli miminko.

Fáze, kdy jsem si musela píchat hormony byla náročná. Představa, že se mám sama píchnout byla pro mě nepředstavitelná, ale zvládla jsem to. Tato stimulace je velmi nepříjemná, protože se při ní celkem hodně přibývá na váze. Mám kamarádky, co prodělali stejnou stimulaci a také přibraly. Já jsem takto nabrala 7kg. Ani hodně ani málo, ale na shazování hodně… Navíc prý tato kila jdou hodně špatně dolu. Tak uvidíme.

Měli jsme to štěstí, že mi dozrálo opravdu hodně vajíček, celkem jich bylo 18. Z nich 13 oplodnili a z těchto oplodněných vajíček nakonec vzešlo 7 embryí, což je dle lékařů nádherná statistika. Většinou z oplodněných vajíček je maximálně polovina embryí. Po  pěti dnech kultivace (kterou jsme si připlatili, aby byla jistota) jsem si nechala zavést jedno embryo. Pravdou je, že po odběru jsem byla celkem hodně rozbolavělá. Měla jsem opravdu hodně vajíček (ostatní dámy, co byly na odběru také, měly od 1 do max. 3 vajíček). Já po tom sotva chodila. Tento pokus nám nevyšel. Nicméně jsme měli ještě 6 embryí zamražených.

Po nutné, ale nejkratší možné pauze, jsme šli na další pokus. Tentokrát jsem si dala zavést dvě embrya. Smířila jsem se s tím, že případně budeme mít dvojčata a vše jedním vrzem. 🙂 Po 18 dnech (ne, nevydržela jsem to celou tu dobu a testy jsem si začala dělat již od 10 dne 🙂 ) jsem si udělala test, byl pozitivní! Byla jsem šťastná jako blecha a hned jsem se objednala k paní doktorce, aby nám to potvrdila. Toto všechno se událo v srpnu 2017.

Srpen je nám prostě souzený. 🙂

Již nějakou dobu před otěhotněním jsem se začala starat o naše podnikání. Náš multifunkční dům, kde máme pár bytů, hudební klub a výčep. Nezdá se to a vždy jsem si myslela, že to je pohoda a klídek. Ale ona to až tak úplně není pravda. Musíte tam denně jezdit. Musíte na nákupy, starat se o lidi, pořád něco řešit apod.

Vzhledem k umělému oplodnění mi paní doktorka ihned vystavila neschopenku a tyto záležitosti jsem tedy řešila ve svých vycházkách, takže o to bylo vše složitější. Ale já si nestěžovala. Miminko jsem strašně chtěla a dům nás živí. 🙂

 

V lednu jsem narazila na jeden online kurz, který mě opravdu zaujal. Byl o online marketingu, založení si webových stránek a psaní blogu a ebooků. Nejdříve jsem to nechtěla manželovi ani říct a chtěla jsem se přihlásit. Ale protože před ním nedokáži nic tajit a stál celkem dost peněz, tak jsem se odhodlala a o kurzu mu řekla.

Svým způsobem mě jeho reakce překvapila, ale na druhou stranu vlastně ani ne. Prostě tak nějak jsem věděla, že mě podpoří, ale jeho nadšení bylo opravdu hezké a velké. Ihned řekl, ať jdu do toho. Že to bude pro mě seberealizace a vlastně i zábava a ještě se něco naučím.

Kurz začínal poslední pondělí v březnu a trval 2 měsíce. Říkala jsem si, to je super, aspoň mi těhotenství krásně uteče, a hlavně ten konec. Vždyť termín porodu jsem měla 24. 4. 2018. Kurz začal a já byla absolutně nadšená. Každý den byl nějaký úkol. Ze začátku hodně těžký a na druhou stranu nudný. Ale když jsme začali tvořit webové stránky a vše okolo, bylo to úžasné.

Díky tomuto kurzu nyní čtete náš blog. 🙂

A jaké to je začít podnikat v novém „oboru“ a být do toho těhotná? Úžasné. Těhotná přeci neznamená nemocná. To, že je vám někdy špatně a jste unavená, to k tomu přeci patří. 🙂 Každý den je jiný a každý den poznáváte něco nového. Nejen v podnikání, ale také v těhotenství.

Hormony s vámi cloumají, někdy se chcete smát a minutu na to se vám chce brečet. Jindy se prostě musíte s partnerem pohádat, protože to tak prostě chtějí hormony, a i když se sebevíc snažíte, tak to změnit, a hlavně tomu zabránit, nedokážete. Ale i tak to za to všechno stojí. 🙂 Neměnila bych ani na vteřinu.

Věřte, že ne nadarmo se říká, že ženy zvládnou vše, co chtějí. Je to pravda. Pokud má žena, ale podle mě i muž, správnou motivaci, tak dokáží vše. Stačí jen chtít. 🙂

Máme za sebou několikaletou úspěšnou cestu v oblasti gastronomie a jejího fungování s propojením na personalistiku a mzdy. Proto Vás snadno a rychle naučíme, jak po všech stránkách, efektivně založit případně vést Váš podnik s týmem snů, který Vám pomůže při vytvoření příjemného gastronomického zážitku Vašich hostů. Náš příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.